Salony kosmetyczne prześcigają się w coraz większej ilości oferowanych usług.

Zauważyć można różne trendy w jakim idą poszczególne salony piękności.
Część salonów specjalizuje się w zabiegach niekonwencjonalnych, takich jak kąpiele błotne, zabiegi z użyciem mleka, czekolady i tym podobne.
Grupa salonów kosmetycznych ukierunkowana jest na naturalizm,  gdzie zabiegi wykonywane są w odpowiednim klimacie przy użyciu często klasycznych metod.
Jeszcze inna grupa zorientowana  jest na nowoczesność oraz technologie. W takich gabinetach spotkać można nowoczesne urządzenia a oferowane zabiegi są za pomocą laserów, ultradźwięków i innych nowoczesnych technologii.

Bardzo modnym zabiegiem kosmetycznym w salonach piękności jest opalanie. Wg najnowszych informacji najmniej szkodliwą dla skóry metodą opalania jest opalanie natryskowe. Intensywność opalania natryskowego zależy od karnacji pacjenta i dobierana jest indywidualnie.
Jest to alternatywa dla wszystkich, którzy źle reagują na wpływ promieni UV. Opalanie natryskowe odbywa się na stojąco, w kabinie.

W salonach można poprawić i zadbać o zdrowie wielu części ciała. Jednymi z najbardziej zalecanymi są dłonie. Używane do wielu prac, narażone na różnorakie czynniki zewnętrzne potrzebują ochrony i regeneracji.
Najbardziej powszechnym problemem rąk są zniszczone paznokcie oraz sucha i popękana skóra.
Na zniszczoną dłoń aplikuje się na ogół różnego rodzaju maści z witaminą A.
Paznokcie uważane są przez dużą ilość pań za swego rodzaju wizytówkę człowieka.

Wbrew pozorom pielęgnacja paznokci to sztuka, z którą radzi sobie niewiele dam. Do poprawy prezentacji paznokci często nieodzowna jest wizyta u kosmetyczki. Bardzo modne są tipsy lub inne nakładki żelowe.
Początkujące kosmetyczki mogą skorzystać z coraz bardziej popularnych kursów upiększania. Kursy tipsów najczęściej prowadzone są w małych grupach, przez wykwalifikowanych oraz doświadczonych nauczycieli. Kursy tipsów trwają od jednego do trzech dni.
Kurs tipsów zakańczany jest egzaminem.
Tipsy są budowane w wybranym przez klientkę wyglądzie. Na tipsy nakładany jest z reguły wzór. Przyozdobiony może być pojedynczy paznokieć, kilka albo wszystkie.
Tipsy to nie tylko żelowe przedłużanie paznokci ale również ich wzmacnianie i dzięki temu lakier trzyma się dłużej.

Galeria zdjęć:

uroda

kosmetyki

wizerunek