Coraz większą popularność zyskują usługi świadczone przez psich fryzjerów.

Co każdy właściciel czworonoga powinien wiedzieć o tym zawodzie? 
Najważniejsze informacje Psi fryzjer w salonie takim jak Groomlandia to osoba oferująca profesjonalne dbanie o czworonoga, ze szczególnym uwzględnieniem jego sierści. Warto wiedzieć, że profesjonalny groomer, bo tak brzmi profesjonalna nazwa psiego fryzjera, troszczy się o sierść psów na różne sposoby. Skupia się przede wszystkim na szczotkowaniu, myciu, strzyżeniu oraz jej modelowaniu używając do tego dobrych jakościowo produktów dobranych specjalnie do potrzeb konkretnego psa.
Naturalnie właściciele czworonogów muszą zdawać sobie sprawę z tego, że profesjonalne strzyżenie psów to nie wszystko. Ogromną rolę w wyglądzie zwierzaka odgrywa również codzienna dieta, która powinna być urozmaicona. Nie należy zapominać, że odpowiednie odżywianie psa wpływa nie tylko na wygląd jego sierści, ale również na zdrowie oraz ogólną kondycję. 
Co zrobić by zostać groomerem? Osoby chcące zostać profesjonalnym psim fryzjerem powinny przede wszystkim lubić psy, jednak to nie jedyny warunek. 
Niezbędne jest także poczucie estetyki oraz dobra kondycja fizyczna. Ważnym krokiem jest zapisanie się na kurs dla groomerów, w czasie którego uczestnicy dowiadują się jak powinno wyglądać profesjonalne wyposażenie salonu dla psów, a także zdobywają wiedzę na temat zachowań czworonogów. 
Oczywiście podczas kursu odbywają się również zajęcia praktyczne. Osoby lubiące pracę ze zwierzętami powinny zainteresować się zawodem groomera, bowiem psi fryzjer w Warszawie cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem, dlatego też można liczyć na zdobycie dużej ilości klientów.

Galeria zdjęć:

uroda

kosmetyki

pies

zwierze

wygląd

groomer